Veríme potenciálu modulárnej architektúry, praktickosti, širokej využiteľnosti a dlhodobej spokojnosti. Kvalita nad kvantitu!

Instagram feed

+421 911 130 170
INFO@CONTFACTORY.COM
Image11

Prečo modulárne stavby

Prečo modulárne stavby?

Mnoho ľudí má ešte stále predsudky a nedokáže si predstaviť bývanie, či podnikanie v lodných kontajneroch.

Vo svete je to však rozšírený stavebný prvok, ako základ hrubej stavby a čoraz častejšie sa s ním stretávame aj v našich končinách.

Nesporné výhody samotnej konštrukcie kontajnerov zaujali mnohých architektov, ale aj bežných ľudí a začali sa stavať kontajnerové stavby s neobmedzeným potenciálom.

Roky praxe a skúseností vychytali všetky prípadné problémy a životnosť týchto obydlí sa zvýšila na 70-120 rokov.

Stále sa však pýtate prečo by to pre Vás malo byť to pravé riešenie?

Je to predovšetkým rýchle, ekonomické a navyše aj originálne riešenie akejkoľvek stavby.

Ale poďme sa na to pozrieť detailnejšie. Lodné kontajnery sa využívajú najmä na prepravu po mori, tým pádom sú zhotovené z vysoko odolnej ocele CORTEN, ktorá musí odolať všetkým poveternostným vplyvom, ktorým je vystavovaná. Takisto sú navrhnuté tak, aby odolali hurikánom, zemetraseniam a požiarom. Takže otázku protipožiarnej ochrany máte jednoducho zodpovedanú, stavba z kontajnerov spĺňa prísne požiarne normy. Kontajnery sú konštruované na niekoľko tonovú záťaž a dajú sa stohovať na seba do veľkých výšok. Túto vlastnosť radi využívame na menších alebo nerovných pozemkoch, kde napriek tomu vieme umiestniť stavbu s veľkou metrážou.

Nespornou výhodou je samozrejme cena, či už samotnej stavby alebo prevádzkových nákladov. Už iba pri samotných základoch zistíte, že úspora je nielen finančne neporovnateľná oproti klasickej murovanej stavbe, ale nemenej dôležitá je úspora času a Vašich starostí.

Ďalšia otázka sa nám vynára pri stavebnej legislatíve. Slovenský stavebný zákonník zatiaľ pojem kontajnerovej stavby nepozná, ale z našich skúseností vieme, že spadá pod mobilné stavby, ktoré nie je problém zlegalizovať klasickým stavebným konaním. Ak sa uberiete touto cestou, celú stavbu si viete poistiť a následne aj prefinancovať v bankách. Ako na to, Vám radi poradíme. Od nás dostanete samozrejme kompletnú dokumentáciu pre stavebný úrad.

V neposlednom rade, kontajnerová stavba, je pre Vás príležitosť vymaniť sa zo zabehlého stereotypu nudných klasických stavieb a byť iný, originálny!

Argumentov je nespočetné množstvo, ale určite oceníte možnosť všetko s nami prebrať osobne, preto nás neváhajte kontaktovať a dohodnite si osobné stretnutie.

Ukážky modulárnej architektúry zo zahraničia