Veríme potenciálu modulárnej architektúry, praktickosti, širokej využiteľnosti a dlhodobej spokojnosti. Kvalita nad kvantitu!

Instagram feed

+421 911 130 170
INFO@CONTFACTORY.COM
Image11

Otázky a odpovede

Čo musíte vedieť

Ak máte viacej otázok a nenájdete odpoveď v sekcii Prečo kontajnerové stavby, neváhajte nás kontaktovať a radi Vám všetko zodpovieme.

ČO JE MODULÁRNA STAVBA?

Je to stavba ako každá iná, len na hrubú stavbu používame lodné kontajnery.

AKÁ JE CENA MODULÁRNEJ STAVBY?

Určite nižšia ako pri klasických stavbách😊. Cena je individuálna, záleží od počtu použitých kontajnerov a typu prevedenia. Bližšie informácie Vám radi poskytneme po upresnení Vašich požiadaviek.

AKO DLHO TRVÁ DODANIE HOTOVEJ STAVBY?

Štandardne trvá výroba 2-3mesiace, ale táto doba môže byť kratšia pri jednoduchých stavbách. Takisto doba dodania závisí od aktuálnej vyťaženosti našej výroby. Pozitívum je realizácia aj v zimných mesiacoch.

JE BÝVANIE V TAKÝCHTO STAVBÁCH ZDRAVOTNE NEZÁVADNE A SPĽŇA VŠETKY NORMY?

Používame len zdravotne nezávadný, bežne dostupný stavebný materiál, ktorý spĺňa všetky zákonné normy. Naše stavby vyhotovujeme na základe projektových dokumentácii, ktoré Vám samozrejme poskytneme pri odovzdaní diela.

AKÉ MATERIÁLY POUŽÍVATE NA ZATEPLENIE?

Všetky technologické postupy Vám rada vysvetlí naša konzultantka výroby. Žiaden strach, staviame na kvalite, nie na kvantite 😉.

MUSÍ MôJ POZEMOK SPĹŇAŤ NEJAKÉ KONKRÉTNE PODMIENKY?

V prvom rade musí byť prístupný kamiónu a žeriavu. Nemenej dôležité je, aby sa na Vašom pozemku dala umiestniť aspoň rekreačná stavba podľa územného plánu. Tieto informácie získate na príslušnom stavenom úrade.

NA ČOM BUDE UMIESTNENÁ STAVBA?

Základy odporúčame zhotoviť podľa geologického prieskumu. Väčšinou stačia betónové pätky, v menej vyhovujúcich podmienkach betónové pilóty alebo základové pásy umiestnené po obvode stavby. Samozrejme sa dá použiť aj klasická betónová platňa.

AKO JE TO SO STAVEBNÝM POVOLENÍM?

Slovenský stavebný zákonník zatiaľ pojem kontajnerovej stavby nepozná, ale z našich skúseností vieme, že spadá pod mobilné stavby, ktoré nie je problém zlegalizovať klasickým stavebným konaním. Zákon hovorí, že pokiaľ je stavba pevne spojená so zemou(stačí položenie na pätky alebo pripojenie na vodu/elektrinu), berie sa ako pevná stavba, ktorá si vyžaduje ohlášku. Odporúčame ísť touto cestou, ale celý proces sa dá aj jednoducho obísť.

JE MOŽNOSŤ POISTENIA STAVBY A FINANCOVANIA?

Áno😊. Po úspešnej kolaudácii nie je problém s poistením ako pri každej inej stavbe. A financovaniu týchto stavieb začínajú byť naklonené už viaceré banky.

Prečo modulárne stavby?

Je to rýchle, ekonomické a navyše aj originálne riešenie akejkoľvek stavby!